Jak wybrać odpowiednią biżuterię?

Dopasowanie biżuterii do własnego typu urody jest podstawą idealnego wyglądu. Biżuteria bowiem – ta dobrze dobrana – potrafi podkreślić piękno kobiety i dodać jej wdzięku. Jak wybrać odpowiednią biżuterię dla samej siebie?

    RÓŻNE TYPY URODY

18    Na świecie jest wielu ludzi i tak samo wiele różnych typów urody. W Polsce można je podzielić na cztery grupy, z których każda została nazwana jak jedna z pór roku. Mamy więc Wiosnę, Lato, Jesień oraz Zimę. Czym charakteryzuje się każdy typ i jaka biżuteria do niego pasuje?

– WIOSNA -> Kobiety o tym typie urody mają brzoskwiniową cerę o ciepłym odcieniu, która w dodatku łatwo się opala. Ich włosy mogą mieć różne odcienie brązu. Oczy zaś mogą mieć kolor zielony, jasnobrązowy, albo – najczęściej – niebieski. Jaka biżuteria pasuje do tego typu urody? Najlepiej wybierać perły, cyrkonie, bursztyny, a także biżuterię, która posiada pomarańczowy, żółty, zielony lub beżowy kolor.

– LATO -> Panie, które posiadają taki typ urody mają najczęściej bardzo jasną skórę, która jednak szybko się opala. Ich włosy mogą mieć mocny kolor blondu lub też być jasnobrązowe. Oczy zaś są niebieskie, szare lub piwne. Urodę tych pań mogą podkreślić perły, szafiry, opale i karneole. Biżuteria powinna zaś mieć kolor biały lub też dowolny odcień niebieskiego.

– JESIEŃ -> Panie, których urodę można zaklasyfikować do grupy Jesień, posiadają jasną skórę i włosy najczęściej w rudym odcieniu. Może to być również jasny brąz lub też mocny, złocisty blond. Oczy mogą być błękitne, zielone, bursztynowe, szare lub mieszane. Jaka biżuteria pasuje do tych pań? Z pewnością powinna mieć ona kolor zielony lub czerwony. Przepięknie wyglądają na niej również brązy oraz kamienie w ciepłym odcieniu, na przykład bursztyny.

– ZIMA -> Panie z grupy Zima mają urodę, którą można uznać za bardzo kontrastową. Z ciemnymi włosami sąsiaduje bowiem blada skóra, która w ogóle się nie opala, ponieważ najczęściej ekspozycja na słońce kończy się spaleniem „na raczka”, zejściem skóry i powrotem do bladej cery. Oczy tych pań mają ciemną oprawę, mimo że same są najczęściej jasne. Do tej grupy należą jednak również panie, których urodę można uznać za nieco „cygańską”, czyli ciemna karnacja, ciemne oczy i ciemne włosy. Jaką biżuterię powinny nosić te panie? Oba typy urody dobrze się prezentują na tle jasnych zestawów, bądź też kolorów takich jak czerwień i fiolet. Do tych pań wyjątkowo pasuje srebro oraz białe złoto.

    Biżuteria powinna być dopasowana także do naszej figury – podobnie jak ubranie. Niestety, ale zwaliste, okrągłe panie mogą sprawiać wrażenie jeszcze większych i cięższych, jeśli zawieszą na swojej szyi kilka sznurów korali lub jakieś wielkie naszyjniki (które są ostatnio bardzo modne). Dlatego też warto wiedzieć, że im więcej kilogramów posiadamy, tym delikatniejsza powinna być nasz biżuteria. Można za to eksperymentować z kolorami, które odwracają często uwagę od mankamentów urody.

     W ZGODZIE Z UBRANIEM

Powinniśmy dobierać biżuterię również do naszego ubrania. Szczególnie ważne są tu dekolty, które albo można ładnie wyeksponować, albo nieładnie przyćmić. Pamiętajmy zatem, że jeśli ubieramy dekolt w serek, łańcuszek powinien być cienki, a zawieszka drobna. Dekolt w łódkę zaś zasługuje na dużo dłuższy łańcuszek, sięgający niemal do pasa, bądź też – zamiast łańcuszka – długie i eleganckie kolczyki.